AFFC-050-15-153-11
ASSMANN WSW Components
AFFC-050-15-153-11
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFFC-050-15-153-11 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AFFC-050-15-153-11
Manufacturer ASSMANN WSW Components
Description CABLE FFC 15POS 0.50MM 6"
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Termination Style:Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Series:-
Pitch:0.020" (0.50mm)
Number of Conductors:15
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Length - Exposed Ends:0.138" (3.50mm)
Length:6.000" (152.40mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:15 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 6.000" (152.40mm)