AFBR-77D13SZ
FIT (Foxconn Interconnect Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFBR-77D13SZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AFBR-77D13SZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AFBR-77D13SZ |
|---|---|
| Manufacturer | FIT (Foxconn Interconnect Technology) |
| Description | TRANSMITTER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $199.20 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 850nm |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 2.5 V ~ 3.3 V |
| Series: | MicroPOD™ |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Fiber Optic Transmitter with Driver 850nm 2.5 V ~ 3.3 V 365mA |
| Data Rate: | - |
| Current - Supply: | 365mA |
| Applications: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AFBR-77D13SZ, use the request quote form to request AFBR-77D13SZ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AFBR-77D13SZ.The price and lead time for AFBR-77D13SZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AFBR-77D13SZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

