AFB0912LD
Delta Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFB0912LD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AFB0912LD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AFB0912LD |
|---|---|
| Manufacturer | Delta Electronics |
| Description | FAN AXIAL 92X20MM 12VDC WIRE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 88 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $9.738 | |||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 20.00mm |
|---|---|
| Weight: | 0.203 lb (92.08g) |
| Voltage Range: | 7 ~ 13.8VDC |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Static Pressure: | 0.084 in H2O (20.9 Pa) |
| Size / Dimension: | Square - 92mm L x 92mm H |
| Series: | AFB |
| RPM: | 2100 RPM |
| Power (Watts): | 960mW |
| Other Names: | Q3138746 |
| Operating Temperature: | - |
| Noise: | 28.5 dB(A) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Frame: | Plastic |
| Material - Blade: | Plastic |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Current Rating: | 0.080A |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | CE, CSA, UL, VDE |
| Air Flow: | 41.0 CFM (1.15m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AFB0912LD, use the request quote form to request AFB0912LD pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AFB0912LD.The price and lead time for AFB0912LD depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AFB0912LD.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

