AFB0912HH-F00
Delta Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFB0912HH-F00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AFB0912HH-F00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AFB0912HH-F00 |
|---|---|
| Manufacturer | Delta Electronics |
| Description | FAN AXIAL 92X92X25.4MM 12V WIRE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $12.65 | $11.825 | $10.725 | $9.90 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $8.663 | $8.113 | $7.563 | $7.288 | ||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.218 lb (98.88g) |
|---|---|
| Voltage Range: | 7 ~ 13.8VDC |
| Voltage - Working: | 3.00W |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Type Attributes: | - |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Static Pressure: | 57.9 CFM (1.64m³/min) |
| Size / Dimension: | Square - 92mm L x 92mm H |
| Series: | AFB |
| RPM: | 38 dB(A) |
| Other Names: | 603-1945 |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Noise: | Tubeaxial |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material Thickness: | 25.40mm |
| Material - Frame: | 3200 RPM |
| Material - Blade: | Plastic |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | AFB0912HH-F00 |
| Features: | Speed Sensor (Tach) |
| Fan Type: | Ball |
| Fan Accessory Type: | Plastic |
| Description: | FAN AXIAL 92X92X25.4MM 12V WIRE |
| Current Rating: | 0.250A |
| Bearing Type: | 0.221 in H2O (55.0 Pa) |
| Approvals: | CE, CSA, UL, VDE |
| Applications: | 70000 Hrs @ 40°C |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AFB0912HH-F00, use the request quote form to request AFB0912HH-F00 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AFB0912HH-F00.The price and lead time for AFB0912HH-F00 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AFB0912HH-F00.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

