AFB03512LA-C
Delta Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFB03512LA-C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AFB03512LA-C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AFB03512LA-C |
|---|---|
| Manufacturer | Delta Electronics |
| Description | 35X35X10MM 12V DC FAN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $12.44 | $11.632 | $10.55 | $9.738 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $8.521 | $7.98 | $7.439 | |||
Specifications
Data sheet
| Width: | 10.00mm |
|---|---|
| Weight: | - |
| Voltage Range: | 4.5 ~ 13.2VDC |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Termination: | - |
| Static Pressure: | 0.050 in H2O (12.4 Pa) |
| Size / Dimension: | Square - 35mm L x 35mm H |
| Series: | AFB |
| RPM: | 4500 RPM |
| Power (Watts): | 480mW |
| Other Names: | 603-2146 |
| Operating Temperature: | - |
| Noise: | 15.0 dB(A) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material - Frame: | Plastic |
| Material - Blade: | Plastic |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Current Rating: | 0.040A |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | - |
| Air Flow: | 3.4 CFM (0.095m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AFB03512LA-C, use the request quote form to request AFB03512LA-C pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AFB03512LA-C.The price and lead time for AFB03512LA-C depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AFB03512LA-C.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

