AF2010JK-0720KL
Yageo
AF2010JK-0720KL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AF2010JK-0720KL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AF2010JK-0720KL
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 20K OHM 5% 3/4W 2010
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:2010
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Series:AF
Resistance:20 kOhms
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:Anti-Sulfur, Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:20 kOhms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Anti-Sulfur, Moisture Resistant Thick Film