AF1GUFNDNC(I)-OEM
ATP Electronics, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AF1GUFNDNC(I)-OEM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AF1GUFNDNC(I)-OEM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AF1GUFNDNC(I)-OEM |
|---|---|
| Manufacturer | ATP Electronics, Inc. |
| Description | USB FLASH DRIVE 1GB SLC USB 2.0 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $24.02 | $22.372 | $22.127 | $21.581 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $18.946 | $18.305 | $17.813 | |||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.282 oz (8.0g) |
|---|---|
| Type: | USB 2.0 |
| Speed - Write: | 16MB/s |
| Speed - Read: | 21MB/s |
| Size / Dimension: | 34.00mm L x 12.20mm W x 4.50mm H |
| Series: | Nanodura™ |
| Other Names: | AF1GUFNDNC(I)-AABXX AF1GUFNDNC(I)-AABXX-ND AF1GUFNDNC/HI/I-OEM Q8749385 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Memory Type: | FLASH - NAND (SLC) |
| Memory Size: | 1GB |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | USB Flash Drive 1GB FLASH - NAND (SLC) USB 2.0 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AF1GUFNDNC(I)-OEM, use the request quote form to request AF1GUFNDNC(I)-OEM pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AF1GUFNDNC(I)-OEM.The price and lead time for AF1GUFNDNC(I)-OEM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AF1GUFNDNC(I)-OEM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

