AF164-FR-0741R2L
Yageo
AF164-FR-0741R2L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AF164-FR-0741R2L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AF164-FR-0741R2L
Manufacturer Yageo
Description RES ARRAY 4 RES 41.2 OHM 1206
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):41.2
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Detailed Description:41.2 Ohm ±1% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±250ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals