AF164-FR-07174RL
Yageo
AF164-FR-07174RL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AF164-FR-07174RL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AF164-FR-07174RL
Manufacturer Yageo
Description RES ARRAY 4 RES 174 OHM 1206
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:AF164
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):174
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Detailed Description:174 Ohm ±1% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±250ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals