AF122-FR-0762RL
Buy AF122-FR-0762RL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AF122-FR-0762RL
Manufacturer Yageo
Description RES ARRAY 2 RES 62 OHM 0404
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0404
Size / Dimension:0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Series:AF122
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):62
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0404 (1010 Metric), Convex
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:2
Number of Pins:4
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Detailed Description:62 Ohm ±1% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex