AF1210FR-0738K3L
Yageo
AF1210FR-0738K3L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AF1210FR-0738K3L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AF1210FR-0738K3L
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 38.3K OHM 1% 1/2W 1210
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Series:AF
Resistance:38.3 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Features:Anti-Sulfur, Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:38.3 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Anti-Sulfur, Moisture Resistant Thick Film