AF0603FR-074K7L
Yageo
AF0603FR-074K7L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AF0603FR-074K7L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AF0603FR-074K7L
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 4.7K OHM 1% 1/10W 0603
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:AF
Resistance:4.7 kOhms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:Anti-Sulfur, Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:4.7 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Moisture Resistant Thick Film