AF0603FR-0747KL
Yageo
AF0603FR-0747KL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AF0603FR-0747KL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AF0603FR-0747KL
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 47K OHM 1% 1/10W 0603
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:AF
Resistance:47 kOhms
Power (Watts):0.1W, 1/10W