AEH130PS05
XP Power
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AEH130PS05 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AEH130PS05
Manufacturer XP Power
Description 8.25-130 WATTS AC/DC
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output:5V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:7.71" L x 3.46" W x 1.99" H (196.0mm x 88.0mm x 50.5mm)
Series:AEH130 (130W)
Region Utilized:International
Power (Watts):115W
Polarization:-
Output Connector:DIN, 8 Pin
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:-
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C14
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:80%
Detailed Description:5V 115W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):23A
Cord Length:48" (1.22m)