ADP3050ARZ-3.3
ADI (Analog Devices, Inc.)
ADP3050ARZ-3.3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ADP3050ARZ-3.3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ADP3050ARZ-3.3
Manufacturer Analog Devices
Description HIGH VOLTAGE STEP DOWN SWITCHING
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 1141 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs98 pcs196 pcs588 pcs1078 pcs
Data sheet
Voltage - Start Up:Buck, Buck-Boost, SEPIC
Voltage - Output (Max):3.3V
Voltage - Input (Max):30V
Voltage - Dropout (Typical):3.6V
Voltage - Breakdown:8-SOIC
Series:-
RoHS Status:Tube
Regulator Topology:1A (Switch)
Polarization:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type:Fixed
Output Configuration:1
Output:Step-Down, Step-Up/Step-Down
Other Names:ADP3050ARZ33
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of DAC's:200kHz
Noise - 0.1Hz to 10Hz:-
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Manufacturer Part Number:ADP3050ARZ-3.3
Expanded Description:Buck, Buck-Boost, SEPIC Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 1A (Switch) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Description:IC REG MULT CONFIG 3.3V 1A 8SOIC