ADP220ACBZ-26235R7
ADI (Analog Devices, Inc.)
ADP220ACBZ-26235R7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ADP220ACBZ-26235R7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ADP220ACBZ-26235R7
Manufacturer ADI (Analog Devices, Inc.)
Description IC REG LIN 2.35/2.6V 6WLCSP
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage Dropout (Max):-, 0.23V @ 200mA
Voltage - Output (Min/Fixed):2.35V, 2.6V
Voltage - Output (Max):-
Voltage - Input (Max):5.5V
Supplier Device Package:6-WLCSP (1.45x0.95)
Series:-
Protection Features:Over Current, Over Temperature
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:6-WFBGA, WLCSP
PSRR:-
Output Type:Fixed
Output Configuration:Positive
Other Names:ADP220ACBZ-26235R7TR
ADP220ACBZ26235R7
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)
Number of Regulators:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 2.6V, 2.35V 200mA 6-WLCSP (1.45x0.95)
Current - Supply (Max):220µA
Current - Quiescent (Iq):120µA
Current - Output:200mA