ADP2121-2.3-EVALZ
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ADP2121-2.3-EVALZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ADP2121-2.3-EVALZ
Manufacturer ADI (Analog Devices, Inc.)
Description BOARD EVAL FOR ADP2121-2.3V
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output:2.3V
Voltage - Input:2.9 V ~ 5.5 V
Utilized IC / Part:ADP2121
Supplied Contents:Board(s)
Series:-
Regulator Topology:Buck
Outputs and Type:1, Non-Isolated
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Main Purpose:DC/DC, Step Down
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Frequency - Switching:6MHz
Detailed Description:ADP2121 - DC/DC, Step Down 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board
Current - Output:600mA