ADP2102-1.25-EVALZ
Buy ADP2102-1.25-EVALZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ADP2102-1.25-EVALZ
Manufacturer ADI (Analog Devices, Inc.)
Description BOARD EVAL FOR ADP2102-1.25
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output:1.25V
Voltage - Input:2.7 V ~ 5.5 V
Utilized IC / Part:ADP2102
Supplied Contents:Board(s)
Series:-
Regulator Topology:Buck
Outputs and Type:1, Non-Isolated
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Main Purpose:DC/DC, Step Down
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Frequency - Switching:-
Detailed Description:ADP2102 - DC/DC, Step Down 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board
Current - Output:600mA