ADP1720TRMZ3.3-EP
ADI (Analog Devices, Inc.)
ADP1720TRMZ3.3-EP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ADP1720TRMZ3.3-EP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ADP1720TRMZ3.3-EP
Manufacturer ADI (Analog Devices, Inc.)
Description IC REG LINEAR 3.3V 50MA 8MSOP
(In US Dollars)
450 pcs
Data sheet
Voltage Dropout (Max):-
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Output (Max):-
Voltage - Input (Max):28V
Supplier Device Package:8-MSOP
Series:-
Protection Features:Over Current, Over Temperature
Packaging:Tube
Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
PSRR:-
Output Type:Fixed
Output Configuration:Positive
Other Names:ADP1720TRMZ33EP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Regulators:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 50mA 8-MSOP
Current - Supply (Max):2.115mA
Current - Quiescent (Iq):80µA
Current - Output:50mA