ADP121CB-1.8-EVALZ
ADI (Analog Devices, Inc.)
ADP121CB-1.8-EVALZ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ADP121CB-1.8-EVALZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ADP121CB-1.8-EVALZ
Manufacturer ADI (Analog Devices, Inc.)
Description BOARD EVAL ADP121-1 1.8V OUTPUT
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output:1.8V
Voltage - Input:2.3 V ~ 5.5 V
Utilized IC / Part:ADP121
Supplied Contents:Board(s)
Series:-
Regulator Type:Positive Fixed
Other Names:ADP121CB18EVALZ
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Output:150mA