ADP121-ACBZ12R7
ADI (Analog Devices, Inc.)
ADP121-ACBZ12R7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ADP121-ACBZ12R7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ADP121-ACBZ12R7
Manufacturer Analog Devices
Description 150 mA, Low Quiescent Current, CMOS Linear Regulator in 5-Lead TSOT or 4-Ball WLCSP
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 41871 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage Dropout (Max):-
Voltage - Output (Min/Fixed):1.2V
Voltage - Output (Max):-
Voltage - Input (Max):5.5V
Supplier Device Package:4-WLCSP (0.82x0.82)
Series:-
Protection Features:Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-WFBGA, WLCSP
PSRR:70dB (10kHz)
Output Type:Fixed
Output Configuration:Positive
Other Names:ADP121-ACBZ12R7-ND
ADP121-ACBZ12R7TR
ADP121ACBZ12R7
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Regulators:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Detailed Description:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.2V 150mA 4-WLCSP (0.82x0.82)
Current - Supply (Max):40µA
Current - Quiescent (Iq):21µA
Current - Output:150mA