ADG901BCPZ-500RL7
ADI (Analog Devices, Inc.)
ADG901BCPZ-500RL7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ADG901BCPZ-500RL7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ADG901BCPZ-500RL7
Manufacturer Analog Devices
Description 0 Hz to 4.5 GHz, 40 dB Off Isolation at 1 GHz, 17 dBm P1dB at 1 GHz SPST Switches
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 11278 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:1.65 V ~ 2.75 V
Topology:Absorptive
Test Frequency:1GHz
Supplier Device Package:8-LFCSP-WD (3x3)
Series:-
RF Type:General Purpose
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:8-WFDFN Exposed Pad, CSP
P1dB:17dBm
Other Names:ADG901BCPZ-500RL7DKR
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Isolation:40dB
Insertion Loss:0.8dB
Impedance:50 Ohm
IIP3:36dBm
Frequency Range:DC ~ 2.5GHz
Features:-
Detailed Description:RF Switch IC General Purpose SPST 2.5GHz 50 Ohm 8-LFCSP-WD (3x3)