ADA750F-24-N1U
Cosel
ADA750F-24-N1U
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ADA750F-24-N1U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ADA750F-24-N1U
Manufacturer Cosel
Description AC/DC CONVERTER 24V 456W
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Type:Enclosed
Size / Dimension:6.91" L x 5.00" W x 2.76" H (175.5mm x 127.0mm x 70.0mm)
Series:ADA
Power (Watts):456W (756W Forced Air)
Operating Temperature:-10°C ~ 71°C (With Derating)
Number of Outputs:1
Mounting Type:DIN Rail
Minimum Load Required:-
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Efficiency:88%
Detailed Description:Enclosed AC DC Converter 1 Output 24V 19A 85 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):19A