ADA4610-4ARZ
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ADA4610-4ARZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ADA4610-4ARZ
Manufacturer Analog Devices
Description Low Noise, Precision, Rail-to-Rail Output, JFET Quad Op Amplifiers
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 1334 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply, Single/Dual (±):±4.5 V ~ 15 V
Voltage - Input Offset:400µV
Supplier Device Package:14-SOIC
Slew Rate:61 V/µs
Series:-
Packaging:Tube
Package / Case:14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type:Rail-to-Rail
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Circuits:4
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Gain Bandwidth Product:16.3MHz
Detailed Description:J-FET Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOIC
Current - Supply:1.6mA
Current - Output / Channel:79mA
Current - Input Bias:5pA
Base Part Number:ADA4610
Amplifier Type:J-FET
-3db Bandwidth:9.5MHz