AD8044ARZ-14-REEL
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AD8044ARZ-14-REEL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AD8044ARZ-14-REEL
Manufacturer Analog Devices
Description Voltage Feedback Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOIC
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 2209 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply, Single/Dual (±):3 V ~ 12 V, ±1.5 V ~ 6 V
Voltage - Input Offset:1.4mV
Supplier Device Package:14-SOIC
Slew Rate:170 V/µs
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type:Rail-to-Rail
Other Names:AD8044ARZ-14-REEL-ND
AD8044ARZ-14-REELTR
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Circuits:4
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Detailed Description:Voltage Feedback Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOIC
Current - Supply:11.5mA
Current - Output / Channel:30mA
Current - Input Bias:2µA
Base Part Number:AD8044
Amplifier Type:Voltage Feedback
-3db Bandwidth:150MHz