AD5247BKSZ100-2RL7
Buy AD5247BKSZ100-2RL7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AD5247BKSZ100-2RL7
Manufacturer Analog Devices
Description Digital Potentiometer 128POS 100KOhm Single 6-Pin SC-70 T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 40817 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.7 V ~ 5.5 V
Tolerance:±20%
Temperature Coefficient (Typ):45 ppm/°C
Taper:Linear
Supplier Device Package:SC-70-6
Series:-
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ):75
Resistance (Ohms):100k
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Other Names:AD5247BKSZ100-2RL7-ND
AD5247BKSZ100-2RL7TR
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Taps:128
Number of Circuits:1
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Memory Type:Volatile
Interface:I²C
Features:-
Detailed Description:Digital Potentiometer 100k Ohm 1 Circuit 128 Taps I²C Interface SC-70-6