ACNW3430-300E
Broadcom
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ACNW3430-300E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ACNW3430-300E
Manufacturer Broadcom
Description Optocoupler DC-IN 1-CH DC-OUT 8-Pin SMD Tube
Lead Free Status / RoHS Status
In stock 3313 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:15 V ~ 30 V
Voltage - Isolation:5000Vrms
Voltage - Forward (Vf) (Typ):1.45V
Technology:Optical Coupling
Supplier Device Package:8-SMD Gull Wing
Series:-
Rise / Fall Time (Typ):20ns, 10ns
Pulse Width Distortion (Max):80ns
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):150ns, 150ns
Packaging:Tube
Package / Case:8-SMD, Gull Wing
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Number of Channels:1
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Detailed Description:5A Gate Driver Optical Coupling 5000Vrms 1 Channel 8-SMD Gull Wing
Current - Peak Output:5A
Current - Output High, Low:4A, 4A
Current - DC Forward (If) (Max):25mA
Common Mode Transient Immunity (Min):100kV/µs