ACM36US24
XP Power
ACM36US24
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ACM36US24 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ACM36US24
Manufacturer XP Power
Description AC-DC WALL MOUNT PSU, 36W,LEVEL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 84 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Output:24V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:3.93" L x 1.29" W x 2.34" H (96.7mm x 33.0mm x 59.5mm)
Series:ACM36 (36W)
Region Utilized:International
Power (Watts):36W
Polarization:-
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Other Names:1470-4473
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Input Type:Multi-Blade (Sold Separately)
Input Connector:Multi-Blade (Sold Separately)
Form:Wall Mount
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Detailed Description:24V 36W AC/DC External Wall Mount Adapter Multi-Blade (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):1.5A
Cord Length:59" (1.50m)