ACM-0603-121-T
Abracon Corporation
ACM-0603-121-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ACM-0603-121-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ACM-0603-121-T
Manufacturer Abracon Corporation
Description CMC 500MA 2LN 120 OHM SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Series:ACM-0603
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Horizontal, 4 PC Pad
Other Names:535-12402-1
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Lines:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:29 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance @ Frequency:120 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.047" (1.20mm)
Filter Type:Signal Line
Features:-
Detailed Description:2 Line Common Mode Choke Surface Mount 120 Ohms @ 100MHz 500mA DCR 175 mOhm
DC Resistance (DCR) (Max):175 mOhm
Current Rating (Max):500mA