ACASA2001E2001P100
Electro-Films (EFI) / Vishay
ACASA2001E2001P100
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ACASA2001E2001P100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ACASA2001E2001P100
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES ARRAY 4 RES 2K OHM 1206
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.25%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0612
Size / Dimension:0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Series:ACA - Precision
Resistor-Ratio-Drift:±7.5 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:±0.05%
Resistance (Ohms):2k
Power Per Element:100mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Other Names:ACASA-2.0K/2.0K-ETR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:46 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Detailed Description:2k Ohm ±0.25% 100mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±25ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals