AC0805JRNPO9BN180
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AC0805JRNPO9BN180 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AC0805JRNPO9BN180
Manufacturer Yageo
Description CAP CER 18PF 50V C0G 0805
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.028" (0.70mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:AC
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:18pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Capacitance:18pF