AC0603FR-07560KL
Yageo
AC0603FR-07560KL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AC0603FR-07560KL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AC0603FR-07560KL
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 560K OHM 1% 1/10W 0603
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:AC
Resistance:560 kOhms
Power (Watts):0.1W, 1/10W