AC0603FR-073K3L
Yageo
AC0603FR-073K3L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AC0603FR-073K3L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AC0603FR-073K3L
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 3.3K OHM 1% 1/10W 0603
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.1W, 1/10W
Voltage - Breakdown:0603
Thickness (Max):±100ppm/°C
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:AC
RoHS Status:Digi-Reel®
Polarization:0603 (1608 Metric)
Other Names:YAG3605DKR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Manufacturer Part Number:AC0603FR-073K3L
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
FIFO's:2
Expanded Description:3.3k Ohm ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±1%