AC01000003007JA100
Electro-Films (EFI) / Vishay
AC01000003007JA100
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AC01000003007JA100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AC01000003007JA100
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES 0.3 OHM 1W 5% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:-10/ -80ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.169" Dia x 0.433" L (4.30mm x 11.00mm)
Series:AC
Resistance:300 mOhms
Power (Watts):1W