ABM3-29.4912MHZ-B2-T
Abracon Corporation
ABM3-29.4912MHZ-B2-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ABM3-29.4912MHZ-B2-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ABM3-29.4912MHZ-B2-T
Manufacturer Abracon Corporation
Description CRYSTAL 29.4912MHZ 18PF SMD
(In US Dollars)
1000 pcs3000 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series:ABM3
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2-SMD, No Lead
Other Names:300-9111-2
300-9111-2-ND
ABM3294912MHZB2T
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Load Capacitance:18pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)
Frequency Tolerance:±20ppm
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:29.4912MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):30 Ohms
Detailed Description:29.4912MHz ±20ppm Crystal 18pF 30 Ohms 2-SMD, No Lead