ABLS-8.192MHZ-B2-T
Abracon Corporation
ABLS-8.192MHZ-B2-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ABLS-8.192MHZ-B2-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ABLS-8.192MHZ-B2-T
Manufacturer Abracon Corporation
Description CRYSTAL 8.1920MHZ 18PF SMD
(In US Dollars)
1000 pcs3000 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Series:ABLS
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:HC-49/US
Other Names:300-9090-2
300-9090-2-ND
ABLS8192MHZB2T
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Load Capacitance:18pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.165" (4.20mm)
Frequency Tolerance:±20ppm
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:8.192MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Detailed Description:8.192MHz ±20ppm Crystal 18pF 80 Ohms HC-49/US