ABLS-14.7456MHZ-20-R40-D4H-T
Abracon Corporation
ABLS-14.7456MHZ-20-R40-D4H-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ABLS-14.7456MHZ-20-R40-D4H-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ABLS-14.7456MHZ-20-R40-D4H-T
Manufacturer Abracon Corporation
Description CRYSTAL 14.7456MHZ 20PF SMD
(In US Dollars)
1000 pcs3000 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Series:ABLS
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:HC-49/US
Other Names:535-14346-2
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Load Capacitance:20pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.165" (4.20mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±35ppm
Frequency:14.7456MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Detailed Description:14.7456MHz ±30ppm Crystal 20pF 40 Ohms HC-49/US