ABLJO-120.000MHZ-T
Abracon Corporation
ABLJO-120.000MHZ-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ABLJO-120.000MHZ-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ABLJO-120.000MHZ-T
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC XO 120.000MHZ LVCMOS SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Series:ABLJO
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Function:-
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:120MHz
Detailed Description:120MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):30mA