ABL-16.128MHZ-B2
Abracon Corporation
ABL-16.128MHZ-B2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ABL-16.128MHZ-B2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ABL-16.128MHZ-B2
Manufacturer Abracon Corporation
Description CRYSTAL 16.1280MHZ 18PF T/H
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Series:ABL
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:HC-49/US
Other Names:300-9042
300-9042-ND
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Load Capacitance:18pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)
Frequency Tolerance:±20ppm
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:16.128MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Detailed Description:16.128MHz ±20ppm Crystal 18pF 40 Ohms HC-49/US