ABDFTCXO-20.000MHZ-E-2-CT
Abracon Corporation
ABDFTCXO-20.000MHZ-E-2-CT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ABDFTCXO-20.000MHZ-E-2-CT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ABDFTCXO-20.000MHZ-E-2-CT
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC TCXO 20.0000MHZ LVCMOS SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 25 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:TCXO
Size / Dimension:0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.15mm)
Series:ABDFTCXO
Ratings:-
Packaging:Strip
Package / Case:14-SMD, No Lead
Output:LVCMOS
Other Names:535-14113
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Function:-
Frequency Stability:±280ppb
Frequency:20MHz
Detailed Description:20MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 14-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):20mA