AB7030-210MMX297MM
3M
AB7030-210MMX297MM
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AB7030-210MMX297MM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AB7030-210MMX297MM
Manufacturer 3M
Description 3M EMI ABSORBER AB7030. THIS
Lead Free Status / RoHS Status
In stock 44 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs
Data sheet
Width:8.268" (210.00mm)
Type:Absorbing Sheet
Thickness - Overall:-
Shape:Rectangular
Series:AB7030
Other Names:3M156479
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material:Polymer Resin, Metal Flakes
Length:11.693" (297.00mm)