AB-18.000MAGH-T
TXC Corporation
AB-18.000MAGH-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AB-18.000MAGH-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AB-18.000MAGH-T
Manufacturer TXC Corporation
Description CRYSTAL 18.0000MHZ 15PF SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series:AB
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Other Names:887-1709-2
AB18000MAGHT
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Load Capacitance:15pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.041" (1.05mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:18MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Detailed Description:18MHz ±30ppm Crystal 15pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead