AA30S1200D
Delta Electronics
AA30S1200D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AA30S1200D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AA30S1200D
Manufacturer Delta Electronics
Description AC/DC CONVERTER 12V 30W
(In US Dollars)
96 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Type:Enclosed
Size / Dimension:4.41" L x 2.51" W x 1.01" H (112.0mm x 63.8mm x 25.6mm)
Series:AA30S
Power (Watts):30W
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:DIN Rail
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Minimum Load Required:Yes
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:DC Input Capable, Universal Input
Efficiency:80%
Detailed Description:Enclosed AC DC Converter 1 Output 12V 2.5A 85 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):2.5A