A82-20100
Carlo Gavazzi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy A82-20100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. A82-20100
Manufacturer Carlo Gavazzi
Description 1PH CURR XFMR 4-20MA OUTPUT
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Weight:-
Type:Non-Invasive (Solid Core)
Turns Ratio - Primary:Secondary:-
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.740" L x 0.787" W (95.00mm x 20.00mm)
Series:-
Ratings:-
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Height - Seated (Max):2.657" (67.50mm)
Frequency Range:40Hz ~ 1kHz
Energy Time (E.T.):-
Detailed Description:100A Current Sense Transformer 40Hz ~ 1kHz Chassis Mount
DC Resistance (DCR):-
Current Ratio:-
Current Rating:100A