A700X337M004ATE010
KEMET
A700X337M004ATE010
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy A700X337M004ATE010 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. A700X337M004ATE010
Manufacturer KEMET
Description CAP ALUM POLY 330UF 20% 4V SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:AO-Cap A700
Ripple Current @ High Frequency:4.7A @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Other Names:399-11388-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.169" (4.30mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):10 mOhm
Detailed Description:330µF 4V Aluminum Polymer Capacitor 2917 (7343 Metric) 10 mOhm 2000 Hrs @ 125°C
Capacitance:330µF