A700V157M002ATE015
KEMET
A700V157M002ATE015
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy A700V157M002ATE015 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. A700V157M002ATE015
Manufacturer KEMET
Description Cap, 150UF, 2V, Alu Elec, Polymer, 2917
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 22093 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:AO-Cap A700
Ripple Current @ High Frequency:4.2A @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Other Names:399-5486-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):15 mOhm
Detailed Description:150µF 2V Aluminum Polymer Capacitor 2917 (7343 Metric) 15 mOhm
Capacitance:150µF