A41-80-20L
Bel
A41-80-20L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy A41-80-20L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. A41-80-20L
Manufacturer Bel
Description XFRMR LAMINATED 80VA CHAS MOUNT
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 2 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Weight:2.8 lbs (1.3kg)
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 10V, Series 20V
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Isolation:4000Vrms
Type:Laminated Core
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:63.50mm L x 64.30mm W
Series:All-4-One™
Secondary Winding(s):Dual
Primary Winding(s):Dual
Power - Max:80 VA
Other Names:595-1867
A41-80-20L-ND
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Height - Seated (Max):76.20mm
Current - Output (Max):Parallel 8A, Series 4A