A1P35S12M3
STMicroelectronics
A1P35S12M3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy A1P35S12M3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. A1P35S12M3
Manufacturer STMicroelectronics
Description IGBT TRENCH 1200V 35A ACEPACK1
Lead Free Status / RoHS Status
In stock 3600 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs22 pcs110 pcs
Data sheet
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):1200V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:2.45V @ 15V, 35A
Supplier Device Package:ACEPACK™ 1
Series:-
Power - Max:250W
Package / Case:Module
Other Names:497-17740
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor:Yes
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Input Capacitance (Cies) @ Vce:2154pF @ 25V
Input:Standard
IGBT Type:Trench Field Stop
Detailed Description:IGBT Module Trench Field Stop Three Phase Inverter 1200V 35A 250W Chassis Mount ACEPACK™ 1
Current - Collector Cutoff (Max):100µA
Current - Collector (Ic) (Max):35A