A153M15X7RF5UAA
Electro-Films (EFI) / Vishay
A153M15X7RF5UAA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy A153M15X7RF5UAA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. A153M15X7RF5UAA
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 0.015UF 50V X7R AXIAL
(In US Dollars)
12000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Series:A
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.015µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial
Capacitance:0.015µF