A122K15C0GF5UAA
Electro-Films (EFI) / Vishay
A122K15C0GF5UAA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy A122K15C0GF5UAA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. A122K15C0GF5UAA
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 1200PF 50V C0G/NP0 AXIAL
(In US Dollars)
12000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Series:A
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:1200pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
Capacitance:1200pF